Opony Rolnicze

Informacje o oponach rolniczych

„Mniej w oponie więcej w baku”

deutz_fahr_16Odpowiednie ciśnienie w rolniczej oponie pozwala zredukować zużycie paliwa nawet o 20% W pierwszej połowie października John Deere, czołowy producent ciągników oraz Michelin, lider technologiczny w branży oponiarskiej, przeprowadzą cykl specjalistycznych pokazów promujących oszczędność paliwa. Eksperci Michelin w ramach akcji „Mniej w oponie, więcej w baku” pokażą wpływ odpowiedniego ciśnienia w oponach na zużycie paliwa ciągników. Pokazy polowe, odbywające się przy okazji Dni Otwartych jakie organizuje u swoich delerów John Deere, mają na celu edukować rolników w zakresie odpowiedniego ustawienia ciągnika i właściwego ciśnienia w oponach. Czynniki te mają znaczący wpływ na zużycie paliwa, a przez to na rentowność upraw. Pokazy wpływu ciśnienia w oponach na zużycie paliwa będą zorganizowane w ośmiu lokalizacjach na terenie całego kraju.

Podczas dwóch przejazdów testowych specjalnie wyznaczonej trasy eksperci będą wykorzystywać ciągnik rolniczy John Deere serii 6M wyposażonym w opony MICHELIN OmniBib 480/70 R30 na przedniej osi i MICHELIN OmniBib 620/70 R42 na tylnej osi. Dla zobrazowania różnicy w spalaniu paliwa pierwszy przejazd wykonany zostanie na oponach o zawyżonym ciśnieniu, drugi na rekomendowanym, a po każdej próbie zmierzone zostanie faktyczne zużycie paliwa.

Różnica w zużyciu paliwa po przejechaniu odcinka testowego sięga nawet do 20 proc. na korzyść prawidłowego niższego ciśnienia.

„Duża część rolników utrzymuje w oponach swoich ciągników zbyt wysokie ciśnienie, co niekorzystnie wpływa na zużycie paliwa” – mówi Adam Woroniecki z Michelin. „Opony rolnicze Michelin są przystosowane do jazdy na niskim ciśnieniu, w takiej konfiguracji ciągnik spala mniej paliwa i mniej ugniata glebę, czego efektem są lepsze plony. Ważne jest aby stosować ciśnienie zalecane przez producenta opon” – dodaje.

Źródło: agroplony.pl

Categories: Ciekawostki o oponach

deutz_fahr_16

"Mniej w oponie wię

Odpowiednie ciśnienie w rolniczej oponie pozwala zredukować zużycie paliwa nawet ...

paliwa

Paliwa 01.02.2013

Styczeń upłynął pod znakiem niezbyt wysokich notowań ropy i obniżek ...

content_euro

Nowy podział dopła

Przez ostatnie lata tysiące polskich rolników mogły rozwijać swoje gospodarstwa ...

content_euro

Dopłaty dla rolnik

Z uwagi na to iż rok 2013 jest ostatnim z ...